Ko var ierīkot zem kāpnēm?

Kāpnes ir arhitektūras elements, kura primārā funkcija ir savienot dažādos stāvos esošas telpas, tomēr tajā pašā laikā tās var kalpot arī kā aktīva interjera sastāvdaļa. Ne mazāk noderīga un skaista kā citi interjera kopainu veidojoši elementi var būt arī telpa zem kāpnēm. Svarīgākais, šo telpu iedzīvinot, ir radošums.

 

Praktiski risinājumi

Optimāli izmantot zem kāpnēm radušos brīvo telpu iespējams, piemēram, ierīkojot tur skapi vai plauktus. Šeit lieti noderēs jebkuras korpusa mēbeles, kas īpaši projektētas, ņemot vērā kāpņu slīpumu, kā piemēram, atvērti plaukti vai aizverami skapīši. Tāpat iespējams ierīkot uz ritenīšiem montētas izvelkamas atvilktnes. Tas būs ērts risinājums, jo tām būs viegli piekļūt un zems kāpņu slīpums nebūs šķērslis.

 

Oriģinalitāte

Kādēļ gan zem kāpnēm kā sikspārņiem nekarāties velosipēdiem vai tur neuzglabāt vīna rezerves? Velo sezonai beidzoties, visticamāk daudzās mājsaimniecībās velosipēdu uzglabāšana ir īstas galvassāpes. Zem kāpnēm ierīkojot turētājus, varēsiet tur piekārt velosipēdus kājām gaisā, bet vīna bārs šādā redzamā vietā izskatīsies ļoti oriģināli.

 

Mājīgums

Kāpnes var arī brīnišķīgi nodalīt nelielu mājīgu telpu. Tādā stūrītī iespējams izveidot privātu atpūtas vietu, kur, lasot grāmatu vai klausoties mūziku, uz brīdi izbēgt no mājas kņadas. Viss, kas nepieciešams, ir zem kāpnēm novietot atpūtas krēslu vai nelielu dīvānu, uz kura, ērti iekārtojušies, varēsiet baudīt savu atpūtu.

 

Virtuve

Vai jūsu mājoklī kāpnes atrodas virtuves zonā? Nebaidieties no mazliet neierastiem risinājumiem, jo šajā brīvajā vietā iespējams ierīkot daļu virtuves, tādējādi telpai nezaudējot funkcionalitāti, un esošo platību veiksmīgi izmantot, ierīkojot cepeškrāsni, ledusskapi vai skapīšus tieši zem kāpnēm.

 

Viesistaba

Vai jūs vēlaties izvairīties no tautā sauktās “sekcijas” savā viesistabā? Tādā gadījumā jums nevajadzēs tālu meklēt pēc īpaša vai smalka risinājuma. Zem kāpnēm ierīkoti plaukti būs ne tikai lieliska mājvieta jūsu grāmatām, skulptūriņu vai vāžu kolekcijai un citiem māju sīkumiem, bet arī radīs “sekcijām” tik raksturīgajam smagnējumam pretēju iespaidu.

 

Darbistaba

Ja jums nepieciešama privāta darbistabā māju vidē, kādēļ gan neierīkot mazu, bet patīkamu vietu nopietnu darbu veikšanai tieši zem kāpnēm? Tā var būt gan ar durvīm norobežota neliela istaba, gan arī tikai kompozicionāli atdalīta telpa galdam un krēslam. Ar minimāliem līdzekļiem ir iespējams izveidot praktisku, funkcionālu stūrīti.

 

Detaļas

Plānojot telpu zem kāpnēm, neaizmirstiet par detaļām, kuras jebkuru jūsu praktisko vajadzību vienmēr var vēl vairāk pamatot un pārvērst par neaizstājamu. Apsverot šīs telpas pielietošanas variantus, pievērsiet uzmanību kāpņu veidam, konstrukcijai, tam, vai kāpnes ir atvērta vai aizvērta tipa. Ne mazāk laika iesakām veltīt arī kāpņu margu un apgaismojuma izvēlei vai gleznu galerijas ierīkošanai uz tukšās kāpņu sienas un citiem mājīgumu veidojošiem elementiem.

 

Guļamistaba

Plānojot šo tik personisko un intīmo telpu, jums būs iespēja atbrīvot savu fantāziju, lai jūsu guļamistaba būtu interesanta un tajā būtu ērti pavadīt laiku. Ļaujiet iztēlei vaļu - varat ierīkot gultu tieši zem kāpnēm vai, tieši otrādi, pacelt to otrajā stāvā, tā vietā zem kāpnēm ierīkojot skapi. Turklāt otrais variants būs īpaši piemērots risinājums, cenšoties optimāli izmantot tieši nelielas telpas.